spadek po dalszym krewnym

Porady prawne, urzędy, administracja, a także najlepsi prawnicy. Ty pytasz, my odpowiadamy, jak najlepiej umiemy.
Awatar użytkownika
Lana_60
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2021, 18:44

spadek po dalszym krewnym

Post autor: Lana_60 »

Dostałam spadek po dalszym krewnym, ale nie wiem czy powinnam go w ogóle przyjmować. Czy jest jakiś prawnik, który mógłby udzielić mi porady na ten temat? Możecie mi polecić kogoś naprawdę godne zaufania w takich tematach? Będę zobowiązana jeśli dacie mi namiary na dobrego prawnika. Może to być też radca prawny. Jakie są podatki od spadków od dalszych krewnych?
szefty

Re: spadek po dalszym krewnym

Post autor: szefty »

Jak Wam się wydaje, co warto zrobić? Jak podejść do tematu i co tak naprawdę zrobić? Ja mam sporo problemów, ale jednak sprawy spadkowe Bielsko mnie interesują. Muszę w tym względzie naprawdę wiele powiedzieć i na razie wiem, że odpowiedni specjalista będzie mi konieczny. A czas pokaże, co będzie dalej.
Gość

Re: spadek po dalszym krewnym

Post autor: Gość »

Hej, dla tych, którzy szukają ogólnych informacji o usługach prawnych, https://adwokatmariajanik.pl/ może być dobrym punktem wyjścia. Strona zawiera informacje, które mogą być przydatne w wielu sytuacjach prawnych.
oli8988

Re: spadek po dalszym krewnym

Post autor: oli8988 »

Oczywiście spadek można dziedziczyć nawet po dalekiej rodzinie, jeśli nie ma innych spadkobierców. Jednak w ten sam sposób można dziedziczyć też dlugi.

__
AGD RTV INFO
owis0292

Re: spadek po dalszym krewnym

Post autor: owis0292 »

Niestety z tym spadkiem różnie bywa. Warto najpierw dokładnie wszystko sprawdzić, a dopiero później można się interesować wizytą u notariusza. Gdzie szukać informacji?

__
Księgowa Rybnik
Olcia

Re: spadek po dalszym krewnym

Post autor: Olcia »

Ostatnio natknęłam się na ciekawy artykuł o wpływie rozwodu na sprawy spadkowe - https://adwokat-i-rozwod.pl/wplyw-rozwo ... e-ustawowe.
thrwolle

Re: spadek po dalszym krewnym

Post autor: thrwolle »

W mojej rodzinie od zawsze jest kłótnia o pieniądze, ile byśmy ich nie mieli. Był ogromny kryzys, każdy wyszedł na tym dobrze, a nadal nie możemy się porozumieć. Zastanawiam się, jak kosztowny może być prawnik od spraw spadkowych . I czy warto się z nim konsultować ogólnie? Jakie macie wrażenia, zdanie na ten temat?
ODPOWIEDZ